Många äro de som skakats om ordentligt sedan de läst om kvartstonnaren och hur han smög med litern på sitt jobb!! Vad som,med vilje,inte framgår där men förklaras nu är att det handlade om en sprucken literförpackning med MJÖLK som han hellre drack något ur än lät det sippra ner på golvet.Konstigare var det inte! Garvade Gästboksskrivare och de som mer sporadiskt gästar oss,de s.k (Milan) Hejduk-ar,utstöter nu ett unisont:"Jasså var det mjölk! Snopet va?!?!
T T: tveksamt, men gör han det så vinner vi, det är ju en hockeyestetisk naturlag.
Gött med uppehåll, men mysigt att det drar igång igen. I synnerhet på bortaplan, mot en motståndare som på alla sätt bör betraktas som "bättre än oss". Läs mer
Vad som,med vilje,inte framgår där men förklaras nu är att det handlade om en sprucken literförpackning med MJÖLK som han hellre drack något ur än lät det sippra ner på golvet.Konstigare var det inte!
Garvade Gästboksskrivare och de som mer sporadiskt gästar oss,de s.k (Milan) Hejduk-ar,utstöter nu ett unisont:"Jasså var det mjölk!
Snopet va?!?!