Angående samarbete. Ska detta bli en verklighet är det enda troliga att samarbetet går ut på att TIK kan "skicka" talanger som spelar hela säsonger i IFSH, och att TIK lånar ut spelare som under pågående säsong inte platsar i laget. Detta tjänar båda klubbar på. Att IFSH skulle låna ut sina bästa till TIK under pågående säsong är osannolikt, och heller ej likt de framgångsrika samarbeten som en del av er pekar på.
Zäta75: Lös årskort och medlemskap, bästa sättet att stötta klubben och påverka vår ekonomi. Få gärna med dig fler på tåget. Påverka gör man som bäst som medlem.
Ska detta bli en verklighet är det enda troliga att samarbetet går ut på att TIK kan "skicka" talanger som spelar hela säsonger i IFSH, och att TIK lånar ut spelare som under pågående säsong inte platsar i laget.
Detta tjänar båda klubbar på.
Att IFSH skulle låna ut sina bästa till TIK under pågående säsong är osannolikt, och heller ej likt de framgångsrika samarbeten som en del av er pekar på.
Men nu gäller det att fixa nytt kontrakt!
ÄLSKA TIMRÅ.
God jul!