Abbot: Låter som en intressant souveniridé med undantag för användadet av nr:5 . Det finns ett beslut i Timrå IK att ingen, säger INGEN spelare, från elitlag ner till minsta knatte i skridskoskolan någonsin skall använda tröja nr:5 . Det numret är för alltid pesionerat i Timrå IK. Då skall heller inte lagets extraspelare, vi hängivna fans, använda 5:an.
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!
Låter som en intressant souveniridé med undantag för användadet av nr:5 . Det finns ett beslut i Timrå IK att ingen, säger INGEN spelare, från elitlag ner till minsta knatte i skridskoskolan någonsin skall använda tröja nr:5 . Det numret är för alltid pesionerat i Timrå IK. Då skall heller inte lagets extraspelare, vi hängivna fans, använda 5:an.
Vila i frid Lennart Svedberg.