Rox: Så här stod det i ST idag: Varje Elitserieklubb har möjligheten att namnge högst fem spelare i truppen i åldern 1983-84 som är fria att gå till en klubb i underliggande division fram till den 31 januari 2005. Jimmy uppfyller dispenskraven och kan i princip byta hur många gånger som helst mellan TIK och Sundsvall fram till slutet av januari.
Cobbel: De ska ha kritik också, vi lusade av dem nyligen i Domustrappan av precis den där anledningen. Slö bevakning under säsongen, de har liksom ett SHL-lag att bevaka vilket det sannerligen inte är många lokaltidningar som har. Det ... | Läs mer
Varje Elitserieklubb har möjligheten att namnge högst fem spelare i truppen i åldern 1983-84 som är fria att gå till en klubb i underliggande division fram till den 31 januari 2005. Jimmy uppfyller dispenskraven och kan i princip byta hur många gånger som helst mellan TIK och Sundsvall fram till slutet av januari.