arf: Tacka vet jag stilstudien av Modin på sportnytt! I slow motion! Han trycker, sida mot sida, upp en skansenapa mot planket så att han lättar två dm för att sedan sjunka ihop.... Han tappade luften men.. nacken var det ingen fara för!
Jag säger bara: Naaaäääee! Det är klart att man måste stävja de värsta avarterna av tacklingar! Även om motståndaren vänder sig om så är det ju faktist den som tryckar till som ansvarar för att det blir en juste tackling!
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!
Tacka vet jag stilstudien av Modin på sportnytt! I slow motion!
Han trycker, sida mot sida, upp en skansenapa mot planket så att han lättar två dm för att sedan sjunka ihop.... Han tappade luften men.. nacken var det ingen fara för!
Jag säger bara:
Naaaäääee! Det är klart att man måste stävja de värsta avarterna av tacklingar! Även om motståndaren vänder sig om så är det ju faktist den som tryckar till som ansvarar för att det blir en juste tackling!