Kickan: Du är patetisk! "Ogläfsare och Lulingar"... Finns ingen verbal kosmetika som kan sminka över ett solklart faktum ikväll: Luleå spelar brutal grishockey! Tuffa tag, OK, men att medvetet gå in för att skada motspelare är fegt, äckligt och till stor skada för sporten. Sen kan du leka med ord bäst fan du vill, istället för att skämmas, vilket du bnorde göra om du såg matchen!
När det gäller Westfält så måste jag säga att jag känner mig oerhört trygg när han är på isen. Han kommer nog aldrig bli någon poängmaskin, men han gör inga misstag heller! Vinner puckar,tar bort spelare och bäddar för lagkompisar!
"Ogläfsare och Lulingar"...
Finns ingen verbal kosmetika som kan sminka över ett solklart faktum ikväll:
Luleå spelar brutal grishockey! Tuffa tag, OK, men att medvetet gå in för att skada motspelare är fegt, äckligt och till stor skada för sporten.
Sen kan du leka med ord bäst fan du vill, istället för att skämmas, vilket du bnorde göra om du såg matchen!