Förslag: Istället för att bygga ut Elitserien med två lag nästa säsong:
Haka av Malmö och Luleå och låt dom spela med Björklöven och nåt grislag från söder i en alldeles egen "Scream like a pig"-serie! Så kan tolv relativt fredliga lag spela en Elitserie där folk slipper besöka sjukhuset efter matcherna.
RunarUp: Bara vi får in reklampengar så skiter jag i tröjans utseende just nu helt enkelt. Nu måste föreningen börja jobba upp ett eget stabilt kapital. Om det går ut över tröjan, so be it! Anser jag. Med respekt för att alla tycker olika.
Istället för att bygga ut Elitserien med två lag nästa säsong:
Haka av Malmö och Luleå och låt dom spela med Björklöven och nåt grislag från söder i en alldeles egen "Scream like a pig"-serie!
Så kan tolv relativt fredliga lag spela en Elitserie där folk slipper besöka sjukhuset efter matcherna.