Ice Tea: Visst, vedkapning och allmänt luleutseende bör beivras. Men samtidigt ska icke den psykologiska, icke puckförande delen av spelet underskattas. De gånger ett lag lyckas få skickligare motståndare ur fokus och vinner matchen på ren inställning är underbar - så länge det inte är motståndarna som gör det.
Ledin är en äcklig jävel, men det har ju med hans icke-timråitism att göra. Vore jag luling skulle jag säkerligen få baguettryckningar var gång hans namn nämndes. För så är det ju med alla retstickor. Motståndarna menar på fullt allvar att 'dom har ju fel i hövve!', medan supportrarna likt föräldrar enbart ser förtjänster. Jämtin, Kåberg, Ledin...t o m Ekman skulle säkerligen hyllas här om klubbadressen vore den rätta. Och bespottas, i tvärtom-läget.
När det gäller Westfält så måste jag säga att jag känner mig oerhört trygg när han är på isen. Han kommer nog aldrig bli någon poängmaskin, men han gör inga misstag heller! Vinner puckar,tar bort spelare och bäddar för lagkompisar!
Ledin är en äcklig jävel, men det har ju med hans icke-timråitism att göra. Vore jag luling skulle jag säkerligen få baguettryckningar var gång hans namn nämndes.
För så är det ju med alla retstickor. Motståndarna menar på fullt allvar att 'dom har ju fel i hövve!', medan supportrarna likt föräldrar enbart ser förtjänster. Jämtin, Kåberg, Ledin...t o m Ekman skulle säkerligen hyllas här om klubbadressen vore den rätta. Och bespottas, i tvärtom-läget.