Lövva: Håller helt med dig men jag har inte så stort förtroende för disciplinnämnden och deras konsekventa beslut. Tar säkert hela kvartsfinalserien för dem att komma till beslut och skulle DIF, vilket Gud förbjude, gå vidare så dröjer det säkert ännu längre! Karln representerar ju ett Stockholmslag och inte nåt från "landorten"! (Ironi). Med tanke på Alavaara och Wernbloms avstängningar så borde detta tilltag resultera i minst resten av säsongen plus en bra bit in i nästa!!!
Högintressant kraftmätning detta. Ifjol drog Mitell ner småbyxorna på Jokinen i första mötet, sen var vi helt chanslösa även resterande tre möten. Vi får väl se, men att vi skulle gå in med samma helt ocyniska uppsyn i detta i år ... | Läs mer
Med tanke på Alavaara och Wernbloms avstängningar så borde detta tilltag resultera i minst resten av säsongen plus en bra bit in i nästa!!!