El Maco: Visst.... Jag tycker att det verkar som att TIK är en bra klubb att "blomma ut i" Vad det beror på kan inte jag svara på. Det kan ju bero på att det saknas "fix-stjärnor" att de, ännu inte etablerade, känner större ansvar och lägger på det lilla extra. På papperet borde ju faktist Modo ha tagit hem SM guldet. Malmö har haft många stora namn i sin trupp... Men lagspelet har funnits i TIK, VF och Mora... Dock ser jag gärna några rutinerade rivjärn på isen inför ett slutspel. Då behövs nerver, rutin och jävlaranamma. Jag tror starkt på lagmaskinen framför "laget- på papperet"
Montén Python: Lilja har skjutit totalt 8 (åtta) skott på mål. På 26 matcher. Dvs, nästan ett skott på mål var tredje match. Att han fortfarande är kvar är pinsamt. Det där treårskontraktet måste avslutas igår.
Visst....
Jag tycker att det verkar som att TIK är en bra klubb att "blomma ut i" Vad det beror på kan inte jag svara på. Det kan ju bero på att det saknas "fix-stjärnor" att de, ännu inte etablerade, känner större ansvar och lägger på det lilla extra.
På papperet borde ju faktist Modo ha tagit hem SM guldet.
Malmö har haft många stora namn i sin trupp... Men lagspelet har funnits i TIK, VF och Mora...
Dock ser jag gärna några rutinerade rivjärn på isen inför ett slutspel. Då behövs nerver, rutin och jävlaranamma.
Jag tror starkt på lagmaskinen framför "laget- på papperet"