General_Moisio: Pratade med en FBK-supporter som följde med på resan ner till Ö-vik i tisdags. Han tyckte inte att Oksa var så dålig, det enda han kommenterar på är att Oksa kommer lite väl långt ut i skottläget och lämnade kassen öppen. Men det visste vi juh alla om. Lite teflon kan jag också tycka men orsaken till målen i tisdags var spelet inte målvakten.
När det gäller Westfält så måste jag säga att jag känner mig oerhört trygg när han är på isen. Han kommer nog aldrig bli någon poängmaskin, men han gör inga misstag heller! Vinner puckar,tar bort spelare och bäddar för lagkompisar!
Han tyckte inte att Oksa var så dålig, det enda han kommenterar på är att Oksa kommer lite väl långt ut i skottläget och lämnade kassen öppen. Men det visste vi juh alla om.
Lite teflon kan jag också tycka men orsaken till målen i tisdags var spelet inte målvakten.