-
Senast: Förlust mot Växjö Lakers HC
SCA Arena, 1-3 (1-1,0-1,0-1)
Sv: Apropå nånting...
Citat Dichow: "Jag är extra sugen på att få spela nu. Jag mår bra fysiskt och allt funkar jättebra här. Vi testar oss fram och det känns underbart. Det här är den bästa försäsongsträningen jag varit med om i min karriär."
Länkar:
https://www.expressen.se/sport/hockey/shl/frederik-dichow-talar-ut-om-tuffa-sasongen-och-skadelaget/
https://www.expressen.se/sport/hockey/shl/frederik-dichow-talar-ut-om-tuffa-sasongen-och-skadelaget/
+ 13
- Apropå nånting... (188054)
- Timrå IK:s organisation (248)
- Silly Season 2026-27 (4758)
- U20 (1022)
- Timrå IK - Växjö Lakers 2026-03-14 (547)
Nu i kväll börjar uppladdningen inför morgondagens batalj mot vedhuggarna från lule. Så vad passar då bättre än Iron Maiden från Ullevi i somras kl 22.30 på SVT.
Timrå laddade alltid med Fear Of The Dark under kvalerien 2000. Läge för Hassebo att byta ut den gamla skatan Nanne till lite Bruce Dickinson.