Dream Team: Jag måste faktiskt ge Larionov rätt i sitt påstående angående inhemska spelare. För att travestera Nick Hornby i "Fever pitch" - så skiter jag som supporter i om "Mitt lag" består av 22 slovaker eller om spelarna bara kommer från Njurunda, Söråker och byarna med omnejd - det är ju laget Timrå som jag håller på, och inte Chrippe som vardandes Söråkerfostrad spelare eller någon annan lokal förmåga. Hellre en Tomi Kallio som gör mål varje match än en Oscar Johansson som inte ens får chansen i A-laget.
RunarUp: Bara vi får in reklampengar så skiter jag i tröjans utseende just nu helt enkelt. Nu måste föreningen börja jobba upp ett eget stabilt kapital. Om det går ut över tröjan, so be it! Anser jag. Med respekt för att alla tycker olika.
För att travestera Nick Hornby i "Fever pitch" - så skiter jag som supporter i om "Mitt lag" består av 22 slovaker eller om spelarna bara kommer från Njurunda, Söråker och byarna med omnejd - det är ju laget Timrå som jag håller på, och inte Chrippe som vardandes Söråkerfostrad spelare eller någon annan lokal förmåga.
Hellre en Tomi Kallio som gör mål varje match än en Oscar Johansson som inte ens får chansen i A-laget.