Hälge: Att man är så förbannat feg är pinsamt. Nej, jag har inte sett någon. Men om du läser mitt inlägg nedan så ser du att vi har precis 20 spelare exkl. målvakterna och vare sig vi vill eller ej så kommer vi att drabbas av skador, sjukdommar o.s.v. Då kan det vara bra att redan ha spelat in några juniorer. Det kallas att vara förutseende! Alla andra lag satsar ju på sina unga spelare, varför kan då inte Timrå göra detsamma? Är Timrås juniorer mycket sämre än alla andra elitserielags??? Istället för att se det som att det kan vara knäckande för en junior bör man se det som att man växer med ansvaret!
RunarUp: Bara vi får in reklampengar så skiter jag i tröjans utseende just nu helt enkelt. Nu måste föreningen börja jobba upp ett eget stabilt kapital. Om det går ut över tröjan, so be it! Anser jag. Med respekt för att alla tycker olika.
Att man är så förbannat feg är pinsamt.
Nej, jag har inte sett någon.
Men om du läser mitt inlägg nedan så ser du att vi har precis 20 spelare exkl. målvakterna och vare sig vi vill eller ej så kommer vi att drabbas av skador, sjukdommar o.s.v.
Då kan det vara bra att redan ha spelat in några juniorer. Det kallas att vara förutseende!
Alla andra lag satsar ju på sina unga spelare, varför kan då inte Timrå göra detsamma? Är Timrås juniorer mycket sämre än alla andra elitserielags???
Istället för att se det som att det kan vara knäckande för en junior bör man se det som att man växer med ansvaret!
Se på Nicklas Bäckström i Brynäs.