Laken: Håller med dig att laget måste byggas bakifrån, dvs fixa en "fantom" i målet. Sedan kombinera med bra, stabila backar och spetsa med målgörare. Ser enkelt ut, javisst, men det svåraste återstår, nämligen det enkla faktum att dessa ska kunna fungera som ett lag och inte agera som en hel drös duktiga individualister. Sen vill jag se Wikegård i båset, mannen med de svarta ögonen och den som har modet att bänka förbaske mig två femmeor och köra med juniorer eller med decimerat manskap om inte alla gör sitt ytttersta. -Handväskorna lämnar vi i omklädningsrummet, grabbar, för här ska spelas hockey, ungefär.
X-Län: Varför skickar du bara in det som passar din agenda?
”– Men det är klart att då kommer vi att leta spetsar till laget, det måste vi göra. I fall Pettersson också skulle lämna? – Ja, det kommer vi försöka göra även om han inte gör ... | Läs mer
Sen vill jag se Wikegård i båset, mannen med de svarta ögonen och den som har modet att bänka förbaske mig två femmeor och köra med juniorer eller med decimerat manskap om inte alla gör sitt ytttersta.
-Handväskorna lämnar vi i omklädningsrummet, grabbar, för här ska spelas hockey, ungefär.