Det kvittar om det kommer trollspön till isladan imorgonkväll för att Kapanen håller tätt bakåt och Z och de andra har lekstuga med "DALATRAMSET" och tar sin 5 raka vinst imorgonkväll......! SORRY LEKSAND!!!!!!! Leksandfans glöm inte att ta med balen med hushållspapper till Timrå Isstadion imorgonkväll för att det blir "GRINIGT" för er när slutsignalen ljuder......! TIK-LIF 5-2.......! Vi lallar och trallar mot ES nästa säsong.......! Lall on Lall on.....!
FH - avdammad: Härligt med en del nostalgiska inlägg idag. 1965 var jag nio och fick börja följa farsan på Timrås/WÖ:s och Giffarnas matcher. Dessa lag fastnade längst in i hjärtat och är kvar där lika hårt fortfarande.
SORRY LEKSAND!!!!!!!
Leksandfans glöm inte att ta med balen med hushållspapper till Timrå Isstadion imorgonkväll för att det blir "GRINIGT" för er när slutsignalen ljuder......!
TIK-LIF 5-2.......!
Vi lallar och trallar mot ES nästa säsong.......!
Lall on Lall on.....!