I "Nedsläpp" säger Boorken om Timrå bl.a. att; "De är skridskoskickliga och har en kärna av äldre spelare och en kärna av yngre spelare."... Det måste betyda att han inte ser TIK som en avocado eller persika eftersom de endast innehåller EN kärna utan snarare som ett äpple som förvisso innehåller ett kärnhus eller kanske som en melon som innehåller ganska många kärnor. Hmmm.
Montén Python: Ja, det har gått fyra omgångar och vi bör nog ha en rejäl dos ödmjukhet inför fortsättningen. Alla lag befinner sig i olika delar av sin respektive process, och styrkeförhållandena kan se helt annorlunda ut om en månad.
Det måste betyda att han inte ser TIK som en avocado eller persika eftersom de endast innehåller EN kärna utan snarare som ett äpple som förvisso innehåller ett kärnhus eller kanske som en melon som innehåller ganska många kärnor. Hmmm.