Tycker det är solklart att Jonte bör tacka nej och vara hemma och få träning och vila istället för 4 matcher på 5 dagar med landslaget. Han har ju självt sagt att den dåliga formen beror på för mycket istid och att han inte har återhämtat sig riktigt än efter sina ätstörningar. Timrå är arbetsgivare inte Landslaget. Bra insats av laget idag synd bara att det skall vara så svårt att producera mål för tillfället
Alla ni som oroar er för syftet med swishkampanjen och vad pengarna ska gå till. Jag har lugnande besked till er. Att Timrå IK får in för mycket pengar i plånboken är inte ett akut problem vi behöver hantera för stunden!
Han har ju självt sagt att den dåliga formen beror på för mycket istid och att han inte har återhämtat sig riktigt än efter sina ätstörningar.
Timrå är arbetsgivare inte Landslaget.
Bra insats av laget idag synd bara att det skall vara så svårt att producera mål för tillfället