Repeter: Kan det vara så här att Kenta som jag antar är en av landets högst betalda tränare med shysst lön och fina pensionsinbetalningar varje månad, spelade ett lite för högt spel där han begärde en löneförhöjning som var lite för hög för att vara bra för Klubbledningens blodtryck.
Och förlorade. Säger inte att det är så, men skulle det kunna vara sant?
Kollar man runt gör vi en bra silly - hittills. Som exempel plockar Färjestad in en slovak som knappt var topp 50 i inhemska poängligan, Djurgården sägs värva hem Hank the Tank occh Växjö ersätter McLaughlin med Mäntykivi. Vidare har ... | Läs mer
Kan det vara så här att Kenta som jag antar är en av landets högst betalda tränare med shysst lön och fina pensionsinbetalningar varje månad, spelade ett lite för högt spel där han begärde en löneförhöjning som var lite för hög för att vara bra för Klubbledningens blodtryck.
Och förlorade. Säger inte att det är så, men skulle det kunna vara sant?