Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
PP kommer se ut såhär:
Kinnvall
Silver
Bäckis
Scott
Larsson
---
Djoos
Bellows
Pettersson
Lindblom
Trivigno
Kul att se Bobby i PP. Såg bra ut mot Storhammar. Bra snabba pass. Inga sega tankar. Rörde sig hela tiden. Har hela tiden velat se honom i PP.
Då ökar chansen att få behålla honom dessutom.
När alla är tillbaks hoppas jag man kör såhär i PP:
Kinnvall - Point
Silver - Vänster
Bäckis - Höger
Rödin - Bumper
Larsson - Runt mål
---
Kempny - Point
Kopacka - Vänster position som Palve hade
Pettersson - Höger, Bättre speliq än Jack har där men även innehar ett grymt direktskott
Bobby - Runt mål
Lindblom - Bumper