1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 741643 inlägg · 7967 ämnen

Brynäs-Frölunda


Sv: Brynäs-Frölunda
GRÄV NER STRIDSYXAN NU, Här ska vi kunna sammsas och ha kul när vi diskuterar nåt.
Men med somliga går det inte, säger inget namn men det börjar på S.

Sv: Brynäs-Frölunda
BORÅSINDIAN:
Är det jag som attackerar?
Nu får du ge dig. Och detta är en BIF sida om du inte märkt det.

Sv: Brynäs-Frölunda
BORÅSINDIAN:
Är det jag som attackerar?
Nu får du ge dig. Och detta är en BIF sida om du inte märkt det.

Sv: Brynäs-Frölunda
Rohlin,Ekman,Nord,Nauomov,Strandberg,Pardavy,Håkansson? Alla skulle lätt ta en plats i Brynäs,jämför dom med Pekkala,Wågström,Eriksson,Danielsson,Williams,Rhenberg så kanske du fattar.Den enda av Brynäs nyförvärv som får godkänt är Soling!

Sv: Brynäs-Frölunda
Jag får väl ge mej för dej. det går ju inte diskutera med dej.

Sv: Brynäs-Frölunda
williams:
Naumov en avdankad Leksing. Det är klart det finns några bra DIFare. Höll inte du på Brynäs? Du låter mer o mer som en Djurgårdare. Räkna ut medelåldern på dom spelarna. Klart Rohlin är bra han är ju VIKare...

Sv: Brynäs-Frölunda
Noterar att det är väldigt lugnt på frölundas del av hockeysnack med hittills 8 inlägg idag så det kanske är förståeligt att boråsindianen håller till på brynässidan

Sv: Brynäs-Frölunda
Håller du på VIK nu?

Sv: Brynäs-Frölunda
tack lindberg

Sv: Brynäs-Frölunda
SOTON! Det finns nog inget/ingen som jag hatar så mycket som DIF med undantag för dig såklart!

Sv: Brynäs-Frölunda
Börjar undra om soton och williams har förfest framför hockeysnack tonen blir högre och högre...

Sv: Brynäs-Frölunda
williams:
Varför drog du upp spelarna för då?
du får nog en fin karriär som ungdomsvårdare...
Är det nån mer som ser humorn i det hela...

Sv: Brynäs-Frölunda
williams:
Har alltid hållit på både VIK och BIF med hjärtat hos BIF.
Lång tränarkarriär hos VIK

Sv: Brynäs-Frölunda
"Den som inte kan prestera ......", sa Melin i tidningen. Måste betyda att vi kommer att få se Bisset m.f.l. "etablerade" spelare på bänken framöver. Tänk om han äntligen gjorde allvar av detta. Skulle nog inte skada.

Melin verkar ha väldigt svårt att få alla spelare att känna sig delagtiga. I "trängda lägen" försöker han göra förändringar som alltid slutar på samma sätt. Låt istället laget "spela på", med förtroende, i en hel match så kommer segrarna. Det visar sig gång på gång att vi inte bara kan förlita oss på 1:a femman, som spelade 0-3 idag. Ge övriga spelare förtroende.

Berka verkar vara den spelare som mest får "sota" för Melins tveksamma coatchning. Den enda spelare han vågar sig på, verkar det som. Tacka för att självförtroende sviktar! Jag blir mer och mer rädd för att vi får se flera Brynäs-spelare i motståndarlagen nästa säsong.

Nu tar vi nya tag! Lika mycket istid för alla! Får en spelare misslyckas, kommer vi också att lyckas! Nu bär det uppåt, något som Färjestad kommer att få erfara!

« · 30483