1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 736736 inlägg · 7966 ämnen

Inte över riktigt än


Sv: Inte över riktigt än
Thellen: nej men de va inte heller väntat, visst man kan inte lasta honom för alla mål ikväll, men ändå va de ett märkligt beslut att ställa honom när det fortfarande fanns en liten liiiten chans.

Sv: Inte över riktigt än
Husvagnskungen: Ja, men varför blir Palve uppsnurrad på läktaren vid blålinjen? Varför klarar han inte av att bara "safa" i försvarsspelet som en normal elitspelare? Han måste ju fatta att backen kommer försöka gå på insida och avlossa ett skott?

Sv: Inte över riktigt än
Peja: För att han taktiskt är mongo som många andra som inte klarar av att spela smart.

Sv: Inte över riktigt än
Vad Cmore kommer tappa intäkter nästa säsong , finns väldigt många Brynäsare i Sverige.

Sv: Inte över riktigt än
Bockensdricka: ha visar väl cmore också?

Sv: Inte över riktigt än
Hela den här jävla föreningen kan dra så långt åt helvete det bara går, släpa ut den där jävla sopan Alcen ur kontoret NU!!!!

Sv: Inte över riktigt än
Supportern: Många som tröttnar vid HA. Man vill se SHL

Sv: Inte över riktigt än
Forsberg 1978: Lider med er. Samma saker ni skriver nu är det vi MoDoiter skrev för ett antal år sedan. Ni, liksom vi är en anrik förening och alltid strävar högt så både ni och vi kommer tillbaka någon gång. Även om det kommer ta ett tag. HA är rätt skoj. Trista är att när man är nära men failar att gå upp så tappar man stommen och få börja om. Tror det är MoDos tredje gång i fall det händer igen.

Sv: Inte över riktigt än
Paninaro: DoMo är inte någon anrik förening

Sv: Inte över riktigt än
Treklövern1912: förstår om du är onykter men blev en tankevurpa där

Sv: Inte över riktigt än
dabif: dom går i kk😅

Sv: Inte över riktigt än
Treklövern1912: Försöker uppmuntra er. Men du kunde inte låta bli.

Sv: Inte över riktigt än
Peja: varför i helvete spelar palve när det är en min kvar av andra perioden? Lika i sista, helt fruktansvärt.

Sv: Inte över riktigt än
X-Län: För att Mikko Manner är en dålig matchcoach? :-0

Sv: Inte över riktigt än
Björnen: helt fruktansvärt beslut att kicka dom. Att sätta in Ove och co. I båset det är inte ens värt att kommentera av respekt till Ove.

Sv: Inte över riktigt än
Ben Perrault: Drick ur och lägg dig 😂

Sv: Inte över riktigt än
Treklövern1912: vet inte hur gammal du är men googla Modo o Brynäs. Båda föreningarna är anrika

Sv: Inte över riktigt än
AVGÅ ALLA!

Sv: Inte över riktigt än
Paninaro: jag uppskatar iallafall de som visar medkänsla. Vi Brynäsare har ju länge nu gått en lång väg nu närmare och närmare allsvenskan skulle säga att er resa ner var ännu "tyngre" med förlängingen etc. så tackar för sympatierna

Sv: Inte över riktigt än
Charles: Men nu måste väl ändå Alcen meddelat att han tar årets bästa beslut och avgår!

Sv: Inte över riktigt än
Tgl: det är inte första gången jag ser att man missar bytena och i detta fall ger bort 2-3 målet. Viss förlåtelse och överseende har man ju, men när det sker gång efter ända och har blivit en fars av det så förtjänar vi verkligen allsvenskan. Vet inte vad som försiggår i huvudet på alla som går runt på åsen, men de måste också se vad som inte fungerar likt mig i soffan i timrå. Nu är allsvenskan ett faktum och jag räknar med en rejäl rensning. Allt ont blod måste bort.

« · 2499463