1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 736230 inlägg · 7967 ämnen

Ut och värva

434280 · » Till forumet

Sv: Ut och värva
Hong Kong:
bra om de inte slåss på träningarna...

Sv: Ut och värva
65selander: Han kommer gå till MIF.

Sv: Ut och värva
65selander:
Ärligt sagt ser jag nog heller vi tar in en annan lockout spelare då , antagligen ett billigare alternativ det

Sv: Ut och värva
Väcker denna tråd till liv!

ifs så är det Backar vi behöver men Hannes är inte allt för dålig ändå fast han spelar nog inte gratis! (se länk)

Sv: Ut och värva
Som vi trodde så har Modin nu bestämt sig för Timrå och debuterar på torsdag mot DIF

Sv: Ut och värva
oraklet: Det var väl Ditt insiktsfulla inlägg om det svenska skattesystemet som gjorde alla stumma av beundran.

Sv: Ut och värva
oraklet: Här var det då helt tyst.
Har Sandlin tagit över stan totalt eller ??

Hörde förretsen att Sandlin tränar TIK numera.
Trondheims IK.

Sv: Ut och värva
Lunkan: Är det något som är pajas så är det svenska skattesystemet.
Det leder inte till någonting annat än attvi jagar dessa spelare ut ur landet. På samma sätt som att vi jagar ut friidrottare, slalomstjärnor, framgångrika företagare etc..

Sv: Ut och värva
WarhawK: Hörde på sportradion att Holmström kanske lämnar Lule innan han förmögenhetsbeskattas i mitten av November om jag minns rätt. Fler kanske följer efter. Då blir det ännu mer pajas över denna säsong med en j-a massa snikna NHL proffs som lirar några månader och sen försvinner trots att det inte blir spel i NHL.

Sv: Ut och värva
sylf:
Massa spekulationer bara , det kan ju vara slut på konflikten innan nästa fönster ens öppnar så , jag har nollförtroende för deras spekulationer lika lite som svenska skvallerpressen skriver om det

jag hoppas bif scoutar spelare ifall dom får in pengar och det fortfarande lockout när nästa fönster öppnar

Sv: Ut och värva
WarhawK: Visst,men man kan samtidigt inte bortse från faktum.Vad händer OM det inte blir nåt spel??

Sv: Ut och värva
sylf:
Dom hade ju så rätt när dom skrev att det såg ljust ut för spel i nhl och det inte skulle bli lockout , så det där kan man ta med en stor nypa salt

Sv: Ut och värva
70Igor: Text tv

Sv: Ut och värva
sylf: Länk tack!

Ut och värva
Inget NHL spel i vinter.Det spår alla förståsigpåare nu.Parterna skall inte träffas förrän 17 januari och ingen tror på spel i vinter.Bara för Brynäs att jaga vidare efter nya pengar.En eller 2 backar och lika många forwards lär behövas om de andra lagen får behålla sina trupper.Annars hägrar kvalserien.

434280 · »