Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Passade isf dessa förstärkningar in i lagbygget på ett bra sätt?
Många frågor som man bör ställa sig innan man avkunnar dom över (in)agerandet."
Flera andra lag värvade till sig förstärkningar. Ekonomin kan inte ha varit så dålig, då Brynäs hade 7 miljoner i eget kapital inför säsongen. Och de spelare som kunde värvas kunde ju knappast gjort ett sämre jobb än de som redan fanns i Brynäs. Kan man bli sämre än sist?
Att ha ett bra juniorlag är inte nytänkande, det är grundläggande. Nytänkande handlar om att skapa "nya grepp" inte att få fram lovande juniorer. Nytänkande hade t ex varit att värva spelare, ändra i ledningen, komma med motivationshöjande åtgärder osv.
Där har du uppenbara bevis, om nu inte det mest solklara av dem alla räckte i dina ögon.
Just nu anser du att Sundlöv inte begått några misstag. Han ska sitta kvar och allting är rosenrött. Men, skulle Brynäs sparka Sundlöv så skulle du hylla beslutet och anse att det var det bästa för klubben då Sundlöv begått ett par misstag under säsongen.