1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778294 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1136757

Sv: Slutspelet 08/09
sylf: Seri - fucking - jävla - öst! Sunklöv MÅSTE gå!

Samtliga här inne, inklusive Huge, skulle på ren sannolikhet göra bättre värvningar än honom.

Vad är problemet? Har han hållhakar på ALLA eller?

Han har ensam dragit Brynäs i smutsen hårdare än samtliga motståndare under flera års tid.

Han står och slåss med motsåndarspelare i utgången under match.

Han uppmanar organisationen att hylla motståndaren i kvarten sista matchen innan spelet ska börja.

Och han är fortfarande kvar!

wTF är problemet. Be mig så kommer jag och lyfter ut idioten från kontoret i morgon och installerar Huge!

Svarskommentarer

Sv: Slutspelet 08/09
AVGÅ: Man kan konstatera att samtliga lag placerade 5-8 visade hjärta och vann.......utom ett, som valde att urinera på fansen.....

Sv: Slutspelet 08/09
AVGÅ: ok, snälla!!

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Peja: han finnen har väl ett par nhl-säsonger i närtid när han producerat bättre än Kempny gjorde i Ahl, är åtta år yngre och har 20 poäng på sista 24 matcherna.

Han kan ju suga ändå men det är rätt högt ställda krav om man inte tycker att han är en klar uppgradering
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)