1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778315 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1473153

Sv: Brynäs IF-Frölunda Hockey 3/3 2012
Struntsamma var vi hamnar i serien...ska vi ta guld så spelar motstånd ingen roll, inte heller hemmaplansfavör ska vara avgörande.

Svarskommentarer

Sv: Brynäs IF-Frölunda Hockey 3/3 2012
Att laget legat i topp hela säsongen men nu ramlar ner till femte plats med en omgång kvar är tyvärr ingen slump. Vi är helt enkelt sämst när det gäller. Ett lag som är just det går knappast långt i ett slutspel heller. Sett till fart, teknik och fantasi hör vi till ES absOluta toppskikt utan tvekan. Men när man väger in faktorer som rutin, jävlaranamma, psykologi och vinnarskallar. Då är vi inte med.

Rädd det kommer visa sig i kommande slutspel. Respass i kvarten...?

Sv: Brynäs IF-Frölunda Hockey 3/3 2012
Zappaholic:Visst men vad är en extra hemma match värd i pengar?

Sv: Brynäs IF-Frölunda Hockey 3/3 2012

Zappaholic: Med tanke på resultaten mot Frölunda den här säsongen så spelar det kanske en viss roll för möjligheterna att ta det där guldet...

Bara att hoppas på att resultaten går vår väg i sista omgången


Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Lemp: Låter som att det kan bli en seg förhandling med Kolan
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)