1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778299 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1474296

Sv: Timrå IK-Brynäs IF 6/3 2012
Fan vad skönt, nu gäller det att de får till spelet, för där finns det mycket att önska, synd att vi fick fler skador :-(

Svarskommentarer

Sv: Timrå IK-Brynäs IF 6/3 2012

70 Rodrigues: Serien avslutad och betyget är klart godkänt. Det som oroar är ju att det knackat lite på slutet, att vi inte öser in mål i 5 mot 5 och att vi verkar få Frölunda i kvarten...

Men det är inte kört på något sätt och jag hoppas verkligen att boysen är sugna på ett långt slutspel och beredda på att jobba hårdare än vilka vi än möter.


Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Peja: han finnen har väl ett par nhl-säsonger i närtid när han producerat bättre än Kempny gjorde i Ahl, är åtta år yngre och har 20 poäng på sista 24 matcherna.

Han kan ju suga ändå men det är rätt högt ställda krav om man inte tycker att han är en klar uppgradering
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)