1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778685 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1499235

Sv: schremp?

Linus Wickman: Schremp känns inte helt tokigt.

Han hade en tuff start på elitserien men växte verkligen fram som en matchvinnare när modo behövde det.

Det tyder på viss arbetsmoral (som jag ibland saknar hos tekniker ala' Schremp).

Att han kan göra poäng är ju inte heller någon hemlighet.


Svarskommentarer

Sv: schremp?
Davey_22: Schremp är helt ok och han skulle kunna fylla den sista luckan om vi nu signar Granis. Knappast troligt men det skulle vara roligt.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Peja: Damlaget vara eller icke vara är en Noobrainer.

Minskar man på deras inkomster så kommer sposorpengarna minska med de dubbla.
Så vill man minska där.
Då är man dumsnål på riktigt.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)