1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 779452 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1803397

Sv: Brynäs- Rögle 2017-02-23
Enaranger: Med andra ord så behöver vi 2 TVÅ stycken hemma matcher efter grundserien för att gå plus. Ser du något scenario där Brynäs skulle hamna i ett läge där vi endast får EN match i play in?

Svarskommentarer

Sv: Brynäs- Rögle 2017-02-23
{6984}:

Att bedriva verksamheten på att vi måste ha minst 2-3 slutspelsmatcher
för att klara budgeterade publikintäkter är ju i längden osunt.
Får vi då i framtiden säsonger som den förra.
Ja då sitter vi rejält i skiten.

För vi vill väl inte ha en ledning som tvingas ta till glädjekalkyler
när de sätter kommande säsongers spelarbudgetar?

Sv: Brynäs- Rögle 2017-02-23
{6984}: sen måste vi ju ligga på plus sett till lönebudgeten också i och med långtudsskadorna. Jag tror att detta blir bra.

Sv: Brynäs- Rögle 2017-02-23
{6984}: precis. Enarager missar hela tiden det viktiga. Vi har en noll budget, innan slutspel pch nordicbet. Vi är redan plus idag tackvare nordicbet. Och med förhoppningsvis 4-5 hemmamatcher i slutspelet kommer vi gå mot ett bra år! Publiksnittet är inte allt

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Pettisbif: har träffat Gällstedt några gånger och som inflyttad Gävlebo ska jag dra en lans för han.
Jag skulle säga tvärtom, trevlig och sympatisk. Det kanske beror på hur man är själv vilket bemötande man får?
Jag är också ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)