1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 779494 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1840665

Sv: SÄSONGEN 2017-2018
{5915}: Ang Adam så såg jag att det blev en utvisning på checking to the head i Brynäs match mot AIK. Ungefär i samma veva slutade Adam soela. Fruktar skada på honom utan att veta säkert.

Ang Jonathan så hoppas jag att Brynäs kontrakterar honom för att jag är ävertygad om att han vore bra för Brynäs. Men det är ju fritt fram att tro nåt annat...

Svarskommentarer

Sv: SÄSONGEN 2017-2018
KalleTeodor: Frågan man ställer sig är NÄR blir han bra för Brynäs?
Spelbart skick i januari kanske?

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Pettisbif: Du har så urbotade korkade kommentarer ibland.
Självspelande piano???
Det är ofta så här när det går bra för ett lag...då är det pga spelarna osv...Därför går det bra!
När det går mindre bra då är det pga tränaren.
Nä du ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)