1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778857 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1915694

Sv: Matchtråd säsongen 2018 - 2019
Huge: ojoj...man måste vara frukthandlare när man pratar till ett päron!!! Jag har varit tränare på elitnivå!!! Har du?? Jag har tränat på lägre nivå...så kom för fan inte o sätt dina jädra höga hästar på mig!! Har du tränar nåt lag??

Svarskommentarer

Sv: Matchtråd säsongen 2018 - 2019
Stefan R 63: Tränare på elitnivå och kan inte skilja på syftet med gnäll/skitkastande/raljerande över egna spelare som förekommer härinne och syftet med det ”gnäll” och hårda ord som säkert förekommer i omklädningsrummet hos ett elitlag eller på lägre nivå?
Tror inte att man behöver ha tränat nåt lag öht på vilken nivå som helst, för att förstå skillnaden...

Sv: Matchtråd säsongen 2018 - 2019
Stefan R 63:
Huge har tränat Team 377.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Andy Tiger: Apropå goda ledare
När jag fick min hjärtinfarkt förra året (under slutspelet) kontaktade en vän till mig Brynäs och berättade detta. Ove Molin tog sig då tiden att spela in en kort film (ca 25sekunder) med en personlig ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)