1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778857 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1915734


Svarskommentarer

Sv: Matchtråd säsongen 2018 - 2019
bifhjärta: Ett mycket bra beslut då han visserligen inte fått någon längre tid på sig MEN jag tycker samtidigt han visat att han hittills inte klarat av SHL-tempo. Han har gjort enstaka bra grejer i enstaka byten.

Gillar även att Dackell säger rakt ut att en spetsig forward ska in.
Nu ska det bli väldigt intressant att se vad man hittar nu.. i detta läget av säsongen.

Sv: Matchtråd säsongen 2018 - 2019
bifhjärta: Det var oväntat... Not.

Vilken superflopp. Jävla soppa. Caporusso 2.0. Så går det när man inte scoutar en spelare.

Sv: Matchtråd säsongen 2018 - 2019
bifhjärta: Wow...
Tror knappast laget blir bättre på kort sikt av att Ludvig Nilsson tar hans plats.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Andy Tiger: Apropå goda ledare
När jag fick min hjärtinfarkt förra året (under slutspelet) kontaktade en vän till mig Brynäs och berättade detta. Ove Molin tog sig då tiden att spela in en kort film (ca 25sekunder) med en personlig ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)