1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778882 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2207297

Sv: A proposito de nada
#33: Sen det där med Brynäs kan bättre, jag vet inte. Det verkar vara kompetenta personer men jag ser hellst att styrelsen består av individer invalda var för sig sig och inte är ett gäng med en gemensam agenda.
Det kan bli bra visst men om hela det gänget väljs in vem ifrågasätter och kommer med egna idéer? Risken är att det blir ett gäng som håller varandra om ryggen.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
{8399}: Om ledamöterna ställer sina platser till förfogande och valberedningen gör sitt jobb kan vi få en riktigt bra styrelse. Det verkar dock just nu som om 5 av 7 blir kvar och valberedningen är tyst. Årsmötet kan dock byta ut 4 ledamöter om valberedningen föreslår det (om jag läser stadgarna rätt) viktigast är dock att valberedningen kliver fram, de är nyckeln.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
mk: Brynäs har iaf vart stor på sig och sagt nej till reklam från tex Cashbuddy just för att de riktar in sig i stortsett endast till människor som har problem.
I Monitorn finns ingen sån reklam av just den anledningen, så där är det ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)