1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778238 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2215967

Sv: A proposito de nada
{5246}:

Fast varför skall inte utomstående lags supportrar kunna kommentera i andra forum?

Är väl bara för moderatorerna i respektive forum och stänga av de som provocerar och låta de som sköter sig få fortsätta skriva. Ser inte problemet. öht.

Det är ju det som är själva grejen med ett diskussionsforum.

Ha en fin dag i Solen

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
mattias - 74: Det är ju precis som du skriver,
moderatorerna i respektive forum behöver stänga av de som provocerar och låta de som sköter sig få fortsätta skriva, oavsett supporterskap.

Sedan ligger ribborna lite olika i olika böcker. I de lägena får det ju lite sämre utfall när ribban ligger högt och någon trollar. Då gäller det att inte mata trollen.

När man tittar runt på hockeysnack så är det ju oftast så att aktiviteten är som störst i de böcker där det (just då) händer något runt föreningen, klart att det kommer skapa diskussion i den boken.

Men det är ju också fördelen med hockeysnack, det är trots allt ovanligt med forum där man kan diskutera över laggränser, så länge man inte matar trollen vill säga.

Sv: A proposito de nada
mattias - 74: Uppenbarligen funkar det inte, har du sett hur det sett ut här efter våldtäktsanklagelserna? Och Mattias, som jag sagt innan, vissa forum funkar utmärkt utan andras lags fans.
För senaste månaden har det i praktiken enbart varit folk som har varit här och provocerat, även du som du faktiskt sen också bad om ursäkt för.
Det finns ingen här bland Brynäs fans som inte tycker det har varit en jobbig period och fortfarande är. Vi vet och det behöver vi INTE höra från andra fans, och framförallt då dom rödvita som plötsligt fått storhetsvansinne och efter flera år plötsligt dyker upp här och beter sig som skit.
Det är inte hur ett diskussionsforum ska vara enligt mig.
Jag kommer inte tilltala dessa Timråfans mer, jag är färdig. Har sagt vad jag tycker.

Har inga problem med dig alls dock ska sägas, ha en fin dag du med.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Jan Grismöbel: Jag förväntar mig en förstecenter, en spelande topp 1-2 back och en forward för 1-2 kedjan. Det behöver vi. Det har vi råd med. Därför förväntar jag mig att det är just det som kommer att komma in. Annars kommer jag ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)