1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778257 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2263626

Sv: A proposito de nada
Ove Myling: Hur ser antalet inspelade poäng per match ut om man jämför första och andra halvan av hittills spelade matcher.

Det är en viktig indikation tycker jag. Vet ej var man hittar sån info dock.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Zappaholic: Första 13 matcherna för säsongen snittade vi 1p/match vilket gav 13p och senaste 12 matcherna snittar vi 1.42p/match, vilket gett 17p.
Det går framåt!

Sv: A proposito de nada
Zappaholic: Ska vi jämföra poäng sett till förra året, om jag inte minns fel så fick vi några vinster som vi inte alls förtjänade. Utspelade, men kontrade in något mål. Spelet i år känns tryggare, o borde bli bättre ju längre säsongen går.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Jan Grismöbel: Jag förväntar mig en förstecenter, en spelande topp 1-2 back och en forward för 1-2 kedjan. Det behöver vi. Det har vi råd med. Därför förväntar jag mig att det är just det som kommer att komma in. Annars kommer jag ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)