1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778290 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2300645

Sv: A proposito de nada
Huge: Kruxet blir naturligtvis värre om det är våra s.k bärande spelare som inte är ödmjuka och vill följa uppgjorda planer. Spelare i de bakre leden följer nästan alltid en tränare för att visa att man vill upp i hierarkin gör de inte det så blir de bänkade. det är alltid lättare för en tränare och en förening att bänka en kille/tjej som inte har en position högre upp än vad det skulle vara att tex bänka..Rödda...Scott osv...

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Stefan R 63: tror ochså det är en vis spelare (18) som är sjukan i Brynäs.
Han har avverkat många tränare.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Peja: han finnen har väl ett par nhl-säsonger i närtid när han producerat bättre än Kempny gjorde i Ahl, är åtta år yngre och har 20 poäng på sista 24 matcherna.

Han kan ju suga ändå men det är rätt högt ställda krav om man inte tycker att han är en klar uppgradering
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)