Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Sen har du - mest troligen medvetet i din hets efter Alcen - blandat ihop förväntan innan säsong mot läget i tabellen nu.
Har fan kan du sitta nu och leta hita-på-fel att klandra Alcen för, för det är det, iom att du inte såg innan seriestart att vi skulle vara där vi är!! Hade vi legat i topp 4 med detta lagbygge hade du inte glömts ett ord om att det var felbyggt.
Det är extremt patetiskt och intellektuellt introvert att argumentera som du gör kring Alcen.
Och det samma gäller att klandra enbart de nya spelarna. Samtidigt som du inte kommenterar mina frågor riktade till dig. För du vet att du kommer att underminera dina egna argument då du inte kommer att kunna påvisa vad som var höna och ägget då i din omänskliga hets på Alcen som enskildt största problem.
Men försök:
Hur ser du på forwardsidan då Peja?
Tycker du att vi utifrån all tid, som vi har i anfallszon, att vi skapar farliga målchanser som tas till vara på?
Du är nöjd där?
Och spelarna som var kvar från förra året - deras prestationer är du nöjd med?
Kopacka, Ölund, Trivingo, Lindblom m.f. de överpresterar alltså enligt dig, eller?