1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 741929 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2315100

Sv: A proposito de nada
Jugge: Då säger vi så, Frödén in i laget!

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Tigerhjärta: Jag tycker Frödén påminner en hel del om Rickard Rackell, tidigare Anaheim numera Pittsburgh. Grymt bra skott och sniffar till sig målchanser i slottet som en blodhund.

Sv: A proposito de nada
Kollade återigen tabellen. Kanske minns fel, men nu eftersom Oskarhamn har -24 och vi -13 så kan vi gå förbi om Oskarhamn tar 1 poäng. Öppningar. 😁

Så max 1 poäng för Örebro och max 1 för Linköping på torsdag. Hade fått för mig att Oskarhamn inte fick ta en enda poäng till men så var det inte.

Jag är inte så säker att Oskarhamn tar Djurgården hemma. Tror Oskarhamn är vårat kort in i slutspelet.

Vinner vi tror jag vi spelar slutspel. Positiva vibbar inför det som avgöras skall får vi allt sikta på att ha nu. Vi måste vinna, och det tror jag vi gör inför fulla läktare. Tror inte att både Oskarhamn och LHC vinner. Kanske ett, men inte båda.