1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778248 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2435028

Sv: Game Day Rögle-Brynäs
Avsluta högt: Korrekt analys. Gör vi 4-3 när vi har bra tryck så vinner vi nog och åker hem med 3 poäng.
Större än så var egentligen inte skillnaden idag mellan vinst eller förlust.
Utöver att Rögle har fler matchvinnare och vassare avslutare och fick två mål till skänks i första.
Trots den starten krigar vi oss tillbaka och all heder åt spelarna, men det räckte inte den här gången.
Viktig match mot LHC nu och där blir det 3p.
Känner det ända ner i stortån….

Svarskommentarer

Sv: Game Day Rögle-Brynäs
Huge: Men ni har ju 3-3 på helt sjukt dåliga domslut. Edströms bortdömda som ska vara 4-2 är ju en parodi. Eller är det någon som tror den är medveten. Sen innan 3-3 är det väl ändå en solklar utvisning på Brynäs? Matchen hade ju sett annorlunda ut om rätt beslut tagits där. Sen gör domarna fel på andra hållet också, jag ser inte varför ert andra mål ska dömas bort om inte första gör det, marginell störning i båda fallen. Utvisningar o missade utvisningar på båda håll. Men summa summarum vann Rögle matchen både en två o tre gånger. Clang var inte bra idag men ni måste verkligen skaffa er en målvakt. Som på Ersons tid då kunde ni förlora skotten typ 12-54 men ändå ta poäng.

Sv: Game Day Rögle-Brynäs
Huge: Som Manner sa på PK’n - står här för hundrade gången och……Typ som ” Operationen gick bra men patienten dog”
Manner saknar ”Det” för Brynäs, blir ju i regel förlust när han är ansvarig, och det har han varit i drygt 1,5 säsong nu!

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Jan Grismöbel: Jag förväntar mig en förstecenter, en spelande topp 1-2 back och en forward för 1-2 kedjan. Det behöver vi. Det har vi råd med. Därför förväntar jag mig att det är just det som kommer att komma in. Annars kommer jag ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)