1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778564 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2445078

Sv: A proposito de nada
För övrigt.
Fan vad jag fullkomligt älskar Brynäs nya mållåt.
Det värsta som finns som bortalag är en irriterande mållåtsjingel hos hemmalaget som sätter sig på hjärnan, där är Brynäs numera i högsta klass!

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Tigerhjärta: Jag håller helt med! den där jäkla djurgårdsjinglen och luleås är bland dom värsta, satan vad den irriterar psyket.

Sv: A proposito de nada
Tigerhjärta: den är magisk! BIFen haft någon "egen" som introlåt också

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
- Vad heter den där klubben i Solna nu igen?
- AI
- K:t då?
- Ja lite :-)
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)