1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778896 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2527355

Sv: A proposito de nada
Jugge: Ja, ett förslag från min sida.

Varför inte utse någon härinne som kan ta åt sig att samla ihop en del frågor till Brynäs? Det finns väldigt många fina konstruktiva idéer och förslag,...Det finns väldigt många frågor som vi dagligen diskuterar men ingen i klubben har svarat på. Jag är medlem, silverpartner och betalar pengar och lägger en hel del tid på vilket många andra gör det. Varför skulle inte vi kunna få svar på vissa frågor? Att tror att man kan leva på gamla meriter och någon slags "Brynäs anda" är bara pinsamt och det vet jag som har haft eget företag, det gäller att vara innovativ, det gäller att hela tiden ligga ett steg före andra. Man anställer inte folk som gillar produkten utan folk som är duktiga på att utveckla den vidare. Brynäs måste tänka om, vilka är kunder? Vad vill kunden? Vem finansierar produkten?

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
lapad:
"Varför inte utse någon härinne som kan ta åt sig att samla ihop en del frågor till Brynäs?"
Medlemsdemokratiskt är enda rimliga vägen att jobba mer tillsammans med valberedningen som har till uppgift att utvärdera styrelsens arbete och föreslå kandidater till kommande årsmöte?
Styrelsen i sin tur ansvarar för att utvärdera VDs prestation.

Eller tänker du på andra typer av frågor och svar?

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
mk: Brynäs har iaf vart stor på sig och sagt nej till reklam från tex Cashbuddy just för att de riktar in sig i stortsett endast till människor som har problem.
I Monitorn finns ingen sån reklam av just den anledningen, så där är det ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)