1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778701 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2646463

Sv: A proposito de nada
Kalle Kamel: Ni leder bara serien med 5 poäng och en match mindre spelad. Håller med om att det är ett misslyckande, hoppas du tar över skutan, du kan hockey

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
puffe: om man tar bort poäng och lag under top 7, vart ligger vi då i serien tro?

Sv: A proposito de nada
Skulle kunna göra det. Men har ingen lust att ha JA som chef.

Sv: A proposito de nada
puffe: leder bara med 2 poäng efter nästa match 🙈

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Peja: Damlaget vara eller icke vara är en Noobrainer.

Minskar man på deras inkomster så kommer sposorpengarna minska med de dubbla.
Så vill man minska där.
Då är man dumsnål på riktigt.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)