1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778599 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2647095

Sv: A proposito de nada
Jockster : backarna har även varit dåliga i 5 vs 5 i defensiven.

Men vi har fan inte etablerat ett spel offensivt heller där vi håller puck i anfallszon så då får vi mer spel emot oss också. Tom PP har haft mycket mer att önska. Men nu måste det bli ändring.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Där satt den - så jävla viktigt!

Jack Alpacka - måste få mer tid i PP

Fy fan va skönt. Nu är det match igen!

Sv: A proposito de nada
xxx BIF xxx: där kom PP:et jag skrev nyss.

Indrasis och Kopacka går inte i samma lina. Skrev
även om det nyss….

Sv: A proposito de nada
Nehe undra om Brynäs ska testa ge Kopacka direktskotts läge i PP som man gjorde i början då vårt PP faktiskt var bra.

Edit: varför är inte ligans bästa målskytt med i PP1?!

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Jan Grismöbel: Skriv något positivt ibland. Varför så stressad? De fattas spelare i varje lag. Vet att vi saknar mest toppspelare men de finns tex en spetsback på väg o säkert mer vi inte vet om. Jag kommer hålla på Brynäs oavsett lag de ställer upp med.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)