1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778866 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 273267

Sv: Intervju med Norrena...
Huge: Ja, det tycker jag. Sätta hela sin målvaktssituation på osäker mark bara för ett enda namn är bara naivt. Precis som om Fredrik Norrena skulle vara den enda målvakten i världen att lägga sin kraft på. Det vore bättre om sponsorer också gick in och la pengar på a l l a värvningar och inte bara den här finländaren, som ändå inte hungrar helhjärtat för att få spela i Brynäs. Hela affären börjar bli för löjlig...

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Makita: Glad midsommar Makita, Bengt, Pettis, Huge, Munkas och alla andra Brynäsare inkl smygbrynäsarna Diffen och Mattias74 :-)
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)