Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Många i truppen har underpresterat i finalerna, typ första femman. Vissa av dem har spelat också BP., typ Silfverberg. Offensiven har blivit lidande pga det. Man kan fråga sig i och med att orken tröt om sommarträningen har haft tillräckligt bra kvalitet.
Söderström och D’Astous var övermodiga och orsakade många baklängesmål. Men nästa säsong slipper vi dem.
Heja Brynäs SM-Guld nästa säsong istället. Alcén fixar ett nytt och ännu bättre lag.
Alla ni där ute, Skänk pengar till Brynäs IF så att vi kan tävla om SM-Guld även nästa säsong.