Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Vid starten av säsongen, med dom ingångsvärden som fanns, så var det en självklarhet att gå ”all in” på Källgren. Sen visade sig ju Persson vara bättre än alla trott, kanske till och med bättre än vad han själv trott..
I och med det så har han ju höjt sitt eget värde otroligt mycket. Men det blir ju bara trams att säga att Brynäs/Alcén schabblat bort Persson. Han fick ju ett kontraktsförslag, men Brynäs kan inte betala hans värde med 2 år kvar på Källgren.
Sen blir det ju samtidigt trams att säga att Persson inte fick chansen och det blev bänken efter några matcher. Efter nyår så var det han som stod flest matcher och han var även målvakten man valde att gå med i slutspelet.
Tror kanske att Persson kommer ångra övergången till Plastsjö efter ett tag (utom när han kollar banksaldot). Måste bli ett antiklimax att gå från fullsatta Gavlerinken till en klubb där supportrarna lämnar när det lokala innebandylaget börjar lira… 💀