Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Hade också gärna sett Svrcek få spela högt upp i kedjorna och gillar att slussa in Juniorer i laget. Men då dem nämnt 15 forwards så antar jag att 3 av dem kommer vara Juniorer/första års seniorer🤔
Men nu är vi ett topplag som ska spela CHL med, då behövs bredden och vissa kommer få spela mindre.
Tittar man på Skellefteå under säsongen där vi spelade i HA. Då hade man Robertson som 13:e forward och vi alla minns hur bra han var för att sen dra till Nordamerika också. Dem slussar också in mycket juniorer, men samtidigt får vissa av dem stå över matcher ibland 🤔