Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Eller så är tanken att Brynäs får in Ekholm, Lucas Carlsson och kanske till och med D'Astous igen nästa säsong. Då vill man kanske inte ha Hägg på kontrakt också. ;)
"Du vet inget, jag vet inget, det är bara Alcén och Hägg som vet."
Precis så! :)
Kan ju lika gärna vara ett 1+2-kontrakt också som exempel. Optionsåren brukar inte komma ut förrän klubben går ut med det.
Det viktiga är att båda Alcén och Hägg är nöjda. Och det lär de vara, annars hade de ju inte skrivit på kontraktet.