Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Vi hade ju faktiskt en målvakt (Ludde) som kom tvåa i SVS% på 92.51 men etta i GAA på 1.75 (ettan Juel låg på 92.92% & 1.95 GAA). Så att säga att vi inte hade en målvakt som vann målvaktsligan kan ju vara lite missvisande då Ludde var etta i GAA som man också mäter och strax efter Juel i SVS%. Ludde hade dessutom extremt hög Win% på 70% vilket bara Ward var nära på med sina 65% (detta inkluderar så klart laget också, ville bara nämna att han var etta i det också).
Detta i grundserien så klart, ingen av målvakterna var särskilt bra i slutspelet, det är vi helt överens om. Vi hade däremot inte TVÅ målvakter som vann mv-ligan. Det är en sak som är säkert.
Edit: Vi är också helt överens om osäkerheten i våra två nuvarande målvakter. Det behöver vi verkligen inte argumentera om på något sätt.