1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 446637 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2911030

Sv: Matchtråd 2025-09-30 Västra Frölunda - Brynäs IF
salming547: Ingenting är hugget i sten men risken om man splittrar de enheter/block som fungerar är att ingenting fungerar. Man skulle också kunna argumentera för att Trivigno borde få chansen högre upp i laget.

Svarskommentarer


Sv: Matchtråd 2025-09-30 Västra Frölunda - Brynäs IF
Peja: har den enheten verkligen fungerat så bra hittills i år???
Larsson har gjort en bra period enligt mig. Resten är rent av dåliga. Katastrof på tekningar, varit inne på massa mål bakåt i spel 5 mot 5. Ser inte alls ut som förra årets radarpar.
Hur vet du att Larsson tex inte skulle växa av att spela med Rödin-Scott? Och Silver med Bäckis och Oskar.
3e orörd när Kopacka är med igen.
4e tycker jag man ska spela både LP och Svrcek. Fjällby kan få chansen som ytter om LP går center. Eller 13e om man väljer Vesel som center. Dock tycker jag att Vesel varit ruskigt osynlig hittills.
Bellows totalt överflödig och kan tänka mig att han inte kommer vilja vara kvar ens om han spelar i 4e kedjan som bäst.

Sv: Matchtråd 2025-09-30 Västra Frölunda - Brynäs IF
Jaha vad ska man tro om ikväll då?
5-1
1-5
Kräver minst 60 minuters jobb inge j@vla bandysvängar och höftvickande.
Rakt på mål - INTE krama sarg.